Nasze pielgrzymki
Kraków_2015

Jarmark Adwentowy w Krakowie


W środę, 16 grudnia 2015 r. o godz. 14:15, po raz kolejny (już 63) wyruszyliśmy na pielgrzymkę. Tym razem ksiądz Grzegorz Rajs wybrał za cel Kraków – Jarmark Świąteczny.

W drodze do Krakowa odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na postoju przed Krakowem ksiądz Grzegorz poczęstował nas tradycyjnym grzańcem.

Jarmark Świąteczny odwiedziliśmy indywidualnie. Każdy z nas zakupił jakieś drobiazgi i skorzystał z gastronomii. O godz. 18:40 spotkaliśmy się przed Kościołem Mariackim i wspólnie udaliśmy się do Klasztoru Ojców Dominikanów, aby uczestniczyć we Mszy św.

Klasztor OO Dominikanów w Krakowie jest największym Klasztorem Dominikańskim w Polsce. Obecnie przebywa w nim 40 Ojców, a w seminarium duchownym studiuje 50 kandydatów do zakonu.

W Klasztorze spotkaliśmy się Ojcem Wojciechem Szynkiem i wspólnie udaliśmy się na krótki spacer po krużgankach domu zakonnego.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania przy obrazie założyciela zakonu św. Dominika Guzmana. Następnie obejrzeliśmy obrazy świętych związanych z tym zakonem. Byliśmy też w najstarszej części krużganków. Po tym krótkim spacerze udaliśmy się do Bazyliki OO Dominikanów pw. Świętej Trójcy. O godz. 19:30 rozpoczęła się Eucharystia, w czasie której kazanie rekolekcyjne wygłosił Dominikanin Ojciec Maciej Biskup.
Po zakończeniu Mszy św. spotkaliśmy się przed Bazyliką i razem udaliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną. Do Suchej Góry dotarliśmy ok. 22:30.

Wyjazd ten był okazją do refleksji i zadumy na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękujemy księdzu Grzegorzowi Rajsowi za zorganizowanie tego wyjazdu.

Barbara Boryczka
Copyright © Parafia św. Michała Archanioła         Projekt: Wojciech Sitko         Redakcja: sg.par@wp.pl         Liczba odwiedzin: 1540612