Serdecznie witamy na stronie internetowej
Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem
Świętego Michała Archanioła w Bytomiu Suchej Górze.

Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu
interesujące go informacje.
Zespół redakcyjny dołoży zaś wszelkich starań,
by informacje znajdujące się na naszej stronie były zawsze aktualne.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą witryną.

"Quis ut Deus.
Dzieje parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu - Suchej Górze do 2010 r."

Możemy być dumni z naszych przodków oraz z tego, że należymy do parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu – Suchej Górze. Na krótko przed 65. rocznicą usamodzielnienia się Suchej Góry w jednostkach administracji kościelnej, prawie 60 lat po powstaniu parafii św. Michała Archanioła pragniemy Parafianom przedstawić dzieje suchogórskiej wspólnoty wiernych do 2010 roku. Są to dzieje piękne, bogate i zakorzenione w wierze w Boga, czego bodaj największym dowodem jest opatrznościowy wybór Patrona parafii i wytrwałe dążenie do budowy kościoła przy jednoczesnym budowaniu wspólnoty ludzi w trudnych czasach PRL-u.

Publikacja "Quis ut Deus" to wspaniała okazja, by zapoznać się nie tylko z dziejami parafii, ale i terenów, które do niej należą. Sięgając po nią z pewnością nie zawiodą się Ci, którzy zastanawiają się gdzie są nasze korzenie, kim byli nasi przodkowie, co było dla nich ważne w codziennym życiu.

Zachęcamy do lektury.

Książka do nabycia w zakrystii
oraz kancelarii parafialnej.

aktualności:
Poświęcimy pojazdy mechaniczne   23.07.2017
Jak podaje tradycja, święty Krzysztof, który był rzymskim żołnierzem, uwierzył w Chrystusa i przyjął chrzest święty. Po tym wydarzeniu za radą pustelnika osiadł nas brzegiem rzeki i służył pomocą podróżującym.    >>>

Zapraszamy na pielgrzymki   16.07.2017
W sierpniu planujemy 2-dniową pielgrzymkę do Poczdamu, Lwówka Śl., Bolesławca w dniach 20 i 21 sierpnia oraz na noc pokuty do Turzy Śl. – 29 sierpnia.    >>>

Świadectwo Parafianina   24.06.2017
REKOLEKCJE 2017 – KOKOSZYCE    >>>

Pielgrzymko-wakacje we Włoszech   04.03.2017
Copyright © Parafia św. Michała Archanioła         Projekt: Wojciech Sitko         Redakcja: sg.par@wp.pl         Liczba odwiedzin: 877851