Serdecznie witamy na stronie internetowej
Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem
Świętego Michała Archanioła w Bytomiu Suchej Górze.

Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu
interesujące go informacje.
Zespół redakcyjny dołoży zaś wszelkich starań,
by informacje znajdujące się na naszej stronie były zawsze aktualne.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą witryną.

"Quis ut Deus.
Dzieje parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu - Suchej Górze do 2010 r."

Możemy być dumni z naszych przodków oraz z tego, że należymy do parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu – Suchej Górze. Na krótko przed 65. rocznicą usamodzielnienia się Suchej Góry w jednostkach administracji kościelnej, prawie 60 lat po powstaniu parafii św. Michała Archanioła pragniemy Parafianom przedstawić dzieje suchogórskiej wspólnoty wiernych do 2010 roku. Są to dzieje piękne, bogate i zakorzenione w wierze w Boga, czego bodaj największym dowodem jest opatrznościowy wybór Patrona parafii i wytrwałe dążenie do budowy kościoła przy jednoczesnym budowaniu wspólnoty ludzi w trudnych czasach PRL-u.

Publikacja "Quis ut Deus" to wspaniała okazja, by zapoznać się nie tylko z dziejami parafii, ale i terenów, które do niej należą. Sięgając po nią z pewnością nie zawiodą się Ci, którzy zastanawiają się gdzie są nasze korzenie, kim byli nasi przodkowie, co było dla nich ważne w codziennym życiu.

Zachęcamy do lektury.

Książka do nabycia w zakrystii
oraz kancelarii parafialnej.

Już dziś informujemy, że od 01 września sobotnia Msza św. o godz. 18:00
zostaje przeniesiona na godz. 17:00.
Sobotnia adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.
rozpocznie się o godz. 16:00.

aktualności:
Nasza parafianka matką generalną zgromadzenia   13.08.2017
Z wielką radością pragniemy poinformować, że Kapituła Zgromadzenia Sióstr Klaretynek wybrała na matkę generalną swojego zgromadzenia naszą parafiankę siostrę Jolantę Kafkę.    >>>

Wyjazd na pielgrzymkę   13.08.2017
Wyjazd na pielgrzymkę do Poczdamu w przyszłą niedzielę, 20 sierpnia o godz. 4:30 ze stacji paliw OPTIMA.    >>>

Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Boskiej   12.08.2017

Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę   12.08.2017
Pielgrzymkowe relacje   10.08.2017

[ zobacz więcej wiadomości ]
Copyright © Parafia św. Michała Archanioła         Projekt: Wojciech Sitko         Redakcja: sg.par@wp.pl         Liczba odwiedzin: 885961