Zabawa k. Tarnowa
Pielgrzymka do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny

W sobotę 11 marca 2017 r. wyruszyliśmy na wielkopostną pielgrzymkę – naszym celem było sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie koło Tarnowa. Na miejscu czekał na nas przewodnik, który zaznajomił nas z historią sanktuarium oraz jego patronki.

Błogosławiona Karolina urodziła się w 1898 roku w miejscowości Wał-Ruda w ubogiej rolniczej rodzinie. Miała dziesięcioro rodzeństwa. Od najmłodszych lat była bardzo zaangażowana w życie swojej wspólnoty parafialnej. Zginęła w 17. roku życia 18 listopada 1914 roku, na początku I wojny światowej. Carski żołnierz uprowadził ją przemocą i bestialsko zamordował. W 1987 r. w Tarnowie Ojciec Święty Jan Paweł II beatyfikował Karolinę Kózkównę. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

W sanktuarium wzięliśmy udział we Mszy Świętej i mieliśmy chwilę na osobistą modlitwę przy relikwiach błogosławionej.

Następnie przeszliśmy pod pomnik ofiar wypadków i katastrof komunikacyjnych oraz przestępstw. Zjedliśmy również polowy obiad.

Z Zabawy pojechaliśmy do miejscowości Wał-Ruda, gdzie zwiedziliśmy dom rodzinny Karoliny oraz wzięliśmy udział w drodze krzyżowej szlakiem męczeństwa błogosławionej. Ostatnim odwiedzonym przez nas miejscem był kościół pw. św Jana Chrzciciela w Radłowie, w którym błogosławiona Karolina została ochrzczona.

Księdzu Grzegorzowi dziękujemy za kolejną ciekawą pielgrzymkę.