Grupy przyparafialne
Koło Misyjne
Suchogórskie Koło Misyjne powstało w sierpniu 2002r. z inicjatywy Ojca Romana Woźnicy - klaretyna, przy pełnej aprobacie księdza proboszcza - Rajmunda Brola. Stało się, to w roku przybycia, po raz pierwszy do Polski, 22 osobowego chóru Claret - Gospel, z Wybrzeża Kości Słoniowej wraz z o. Romanem. Suchogórzanie, a późniejsi członkowie Koła Misyjnego, gościli w swoich domach "czarnych braci" z Afryki.

Spotkania członków Koła odbywają się raz w miesiącu. W latach 2002-2004 przewodniczącym był Henryk Bonk. Od 2004 r., do nadal, przewodniczącym jest Leon Spyra. Członkowie Koła utrzymują regularny kontakt z misjonarzami pochodzącymi ze Suchej Góry:
  • o. Stanisławem Bendkowskim - Australia
    Salka Koła Misyjnego

• o. Zbigniewem Łasiem - Wybrzeże Kości Słoniowej
  • o. Romanem Woźnicą - Wybrzeże Kości Słoniowej
  • o. Włodzimierzem Łasiem - USA
  • o. Markiem Strobą - USA
  • ks. Krystianem Hajdukiem - Ukraina
  • s. Jolantą Kafką - Włochy
  • s. Walerią Froń - Senegal

Salka Koła Misyjnego
W czasie comiesięcznych spotkań modlimy się za misjonarzy, wspieramy ich w miarę naszych możliwości materialnie. Raz w roku prowadzimy różaniec misyjny i drogę krzyżową.
Raz na kwartał wydajemy "wkładkę misyjną", jako dodatek gazetki parafialnej. Zamieszczamy w niej listy "naszych" misjonarzy. Utrzymujemy stały kontakt z czasopismami Misyjnymi: "Echo z Afryki i z innych kontynentów" oraz "Przyjacielem Misji Klaretyńskiej". W nich również publikowane są listy misjonarzy, jak i na łamach Gliwickiego Gościa Niedzielnego.

Australia_Wielkanoc_2007
Afryka_Wielkanoc_2007
Australia_Boże_Narodzenie_2007
Australia_Wielkanoc_2008
Australia_Boże_Narodzenie_2009
List_z_Afryki
Afrykańska_Środa_Popielcowa
Protest_w_Afryce
Afryka_bliżej_nas_1
Afryka_bliżej_nas_2

Klikając poniżej możesz zobaczyć kolejne wydania gazetki KOŁA MISYJNEGO.
Serdecznie zapraszamy.

wydanie (kwiecień 2007)
wydanie (luty 2008)

Prosimy o wsparcie dla naszych misjonarek i misjonarzy.
Ofiary można składać w kancelarii parafialnej lub na konto parafii:

Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. Św. Michała Archanioła,
41-935 Bytom, ul. Ks. P. Jaskółki;
ING Bank Śląski O/Bytom
z dopiskiem: "Koło Misyjne"

Przeznaczenie ofiary na konkretną misję
prosimy zaznaczyć dopiskiem nazwy tej misji lub miejscowości.
Osoby, które chcą uzyskać potwierdzenie złożenia ofiary prosimy o bezpośredni kontakt.

zobacz podstrony:
Galeria ]