Pielgrzymka po sanktuariach
Obraz MB Fatimskiej w Turzy Śląskiej
W czwartek 09 sieprnia odbyła się WYPRAWA po sanktuariach Górnego Ślaska. Odwiedziliśmy 7 ciekawych i wyjątkowych miejsc sakralnych. Bardzo miła i radosna atmosfera towarzyszyła nam w autobusie od początku; najpierw przyjechaliśmy do MB Pokornej do Rud Raciborskich - tam oprowadził nas Ks. Proboszcz. Drugim etapem naszej wyprawy było Sanktuarium MB Uśmiechniętej w Pszowie. Z Pszowa udaliśmy się do Turzy Śląskiej do MB Fatimskiej, gdzie przeżywaliśmy Eucharystię, tam również zjedliśmy dobrą zupkę pomidorową i nabraliśmy sił do dalszej wędrówki. Kolejnym etapem wyprawy było sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Jankowicach Rybnickich, a następnie św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach. Po zapoznaniu się z życiem niezwykłej świętej Tereski pojechaliśmy do Rybnika do Bazyliki św. Antoniego. Ostanim etapem naszej wyprawy było sanktuarium MB Ochrony Środowiska Naturalnego w Bujakowie, gdzie po modlitwie poczęstowano nas dobrym kołoczem w przepięknym ogrodzie parafialnym. Miłą atmosferę podkreśla fakt, że wszyscy pięknie śpiewali.
To zapewne nie był ostatni taki wyjazd...

Turza Śląska
Eucharystia w Turzy Śląskiej
Pomidorowa w Turzy Śląskiej