Kup książkę

"Quis ut Deus.
Dzieje parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu - Suchej Górze do 2010 r."

Możemy być dumni z naszych przodków oraz z tego, że należymy do parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu – Suchej Górze. Na krótko przed 65. rocznicą usamodzielnienia się Suchej Góry w jednostkach administracji kościelnej, prawie 60 lat po powstaniu parafii św. Michała Archanioła pragniemy Parafianom przedstawić dzieje suchogórskiej wspólnoty wiernych do 2010 roku. Są to dzieje piękne, bogate i zakorzenione w wierze w Boga, czego bodaj największym dowodem jest opatrznościowy wybór Patrona parafii i wytrwałe dążenie do budowy kościoła przy jednoczesnym budowaniu wspólnoty ludzi w trudnych czasach PRL-u.

Publikacja "Quis ut Deus" to wspaniała okazja, by zapoznać się nie tylko z dziejami parafii, ale i terenów, które do niej należą. Sięgając po nią z pewnością nie zawiodą się Ci, którzy zastanawiają się gdzie są nasze korzenie, kim byli nasi przodkowie, co było dla nich ważne w codziennym życiu.

Zachęcamy do lektury.

Książka do nabycia w zakrystii
oraz kancelarii parafialnej.
Copyright © Parafia św. Michała Archanioła         Projekt: Wojciech Sitko         Redakcja: sg.par@wp.pl         Liczba odwiedzin: 938572